Radio Student Najavljuje:
Naslovna > Sport > Galatasaray slavio u gostima
gal

Galatasaray slavio u gostima

Ovoga vikenda odigran je najveći derbi turskog nogometa, europska strana Istanbula gostovala je na azijskoj strani.

Piše: Domagoj Škvorčević

Galatasaray je kao gost slavio protiv Fenerbahčea rezultatom 3:1, što mu je prva pobjeda na ovom stadionu protiv ljutog gradskog rivala nakon 20 godina. U utakmici punoj napetosti i incidenata sudac Halil Umut Meler podijelio je 12 žutih i dva crvena kartona, sa svake strane po jedan te produžio utakmicu čak 10 minuta. Domaće je u vodstvo doveo Max Kruse pogotkom iz jedanaesterca u 21. minuti. Ryan Donk poravnao je rezultat u 40. minuti pa se na predah otišlo s rezultatom koji je nagovještao neizvjesnu utakmicu. Tako je i bilo, a onda je u 80. minuti Radamel Falcao pomrsio račune domaćima pogotkom za 1:2 iz kaznenog udarca. Nakon toga, u 84. minuti uslijedili su crveni kartoni s jedne i druge strane zbog prigovora i nasilnog ponašanja. Sve dvojbe oko pobjednika riješio je Henry Onyekuru u 7. minuti sudačke nadoknade.

Na ljestvici vodi Trabzonspor s 45 bodova i utakmicom manje, dok je Galatasaray na drugom mjestu s dva boda manje. Fenerbahce je trenutno šesti s 38 bodova.