Radio Student Najavljuje:
Naslovna > Slider Homepage > Hrvatska pobjedom otvorila Euro
Hrvatska reprezentacija

Hrvatska pobjedom otvorila Euro

Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom od 1-0 nad reprezentacijom Turske otvorila je svoj nastup u skupini D na Europskom prvenstvu u Francuskoj.

Izabranici Ante Čačića u uzavreloj atmosferi Parka prinčeva u Parizu pred 45 tisuća gledatelja nadigrali su momčad Fatiha Terima i slavili s minimalnih 1-0. Strijelac jedinog pogotka bio je u 41. minuti Luka Modrić. Hrvatska je tijekom cijeloga susreta bila bolja momčad na terenu, imala je puno više prilika no nedostajalo je preciznosti u završnici. Bolju igru Hrvatske krajem prvog poluvremena okrunio je Modrić sjajnim udarcem s 25 metara. Turski vratar Babacan ostao je nemoćan, Luka precizno pogađa u donji desni kut.

U drugom poluvremenu Hrvatska je nanizala nekoliko stopostotnih prilika, no nedostajalo je preciznosti, ili pak sreće. Turska je imala par prilika, a svoju slabiju igru kompenzirali su nizom opasnih prekršaja. Prvu priliku u drugome dijelu za Hrvatsku je imao kapetan Darijo Srna koji u 52. minuti iz slobodnog udarca s 20-ak metara pogađa gredu. Dvije minute kasnije Srnin pokušaj s desetak metara iskosa odlazi pored gola. Sredinom poluvremena dvije odlične prilike imao je Marcelo Brozović, no ostaje prekratak za gol. Najbolju priliku za drugi pogotak imao je Ivan Perišić u 72. minuti, kada puca glavom na asistenciju Mandžukića, no pogađa gredu.

U drugome susretu prvoga kola skupine D sutra se sastaju Španjolska i Češka. Hrvatska sljedeću utakmicu igra u petak protiv Češke u Saint-Etienneu s početkom u 18 sati.