Radio Student Najavljuje:
Naslovna > Sport > Pobjede Atalante i Leipziga
pasalic

Pobjede Atalante i Leipziga

Nastavljen je prvi krug susreta osmine finala nogometne Lige prvaka, a s prednošću u uzvratne utakmice odlaze Atalanta i RB Leipzig.

Piše: Lovro Andraka

Atalanta, koja domaće europske utakmice igra na San Siru, uvjerljivo je svladala goste iz Valencije s čak 4-1. Mrežu gostiju načeo je Hans Hateboer u 16. minuti utakmice, a do kraja prvog dijela u strijelce se upisao Josip Iličić, kada mu je u 42. minuti asistirao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Momčad iz Bergama nastavila je istim tempom i u drugom poluvremenu. Treći gol za domaćine zabio je Remo Freuler u 57. minuti, a samo pet minuta kasnije zabijaju i četvrti. Svoj drugi gol večeri zabija Hateboer, a Pašalić upisuje drugu asistenciju.

U 66. minuti utakmice Denis Čerišev samo ublažuje poraz španjolske momčadi dvije minute nakon ulaska u igru. Rus je imao dobru priliku i četiri minute kasnije, no tada Gollini brani njegov pokušaj.

U drugom susreti večeri Tottenham je ugostio RB Leipzig. Gosti se zadovoljni mogu vratiti iz Londona nakon minimalne pobjede 1-0.

Leipzig je krenuo agresivno, već u prve dvije minute utakmice imali su tri velike prilike, no nijedna nije realizirana. Do kraja poluvremena su uputili loptu prema vratima Huga Llorisa čak 12 puta, naspram Tottenhamu koji je imao tek tri udarca, no rezultat je ostao 0-0.

Odluka je pala tek u 57. minuti i to iz kaznenog udarca. Ben Davies srušio je Konrada Laimera, a priliku s bijele točke iskoristio je Timo Werner. Do kraja je to ostao jedini pogodak na utakmici.