Radio Student Najavljuje:
Naslovna > Sport > Počelo ‘proljeće’ Lige prvaka
lgprvk

Počelo ‘proljeće’ Lige prvaka

Započeo je ‘proljetni dio’ nogometne Lige prvaka. Sinoć su odigrane dvije utakmice u kojima su pobjede odnijeli domaćini.

Piše: Domagoj Škvorčević

Atletico Madrid je na svom Wanda Metropolitanu savladao branitelje naslova Liverpool rezultatom 1:0. Jedini gol na susretu postigao je Saul Niguez u 4. minuti koji se najbolje snašao u gužvi nakon kornera domaćina. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu u redovima pobjednika.

U drugom susretu večeri Dortmundska je Borussija na svom Signal Iduna Parku dočekala francuskog prvaka Paris Saint Germain. Mreže su mirovale sve do 69. minute kada jedan ubačaj Sancha ne uspijeva iskoristiti Guerreiro, no na odbijenu loptu natrčava mladi Norvežanin Erling Braut Haland i donosi svojoj momčadi vodstvo. Samo šest minuta kasnije, Neymar na asistenciju Mbappea vraća stvari na početak. Međutim ni taj rezultat nije dugo stajao na semaforu, svega dvije minute, a onda Haland sjajnim golom s 18 metara, svojim drugim te večeri, a desetim u sezoni, postavlja konačnih 2:1.

Uzvratni susreti na rasporedu su za tri tjedna u Liverpoolu odnosno Parizu. Večeras su na rasporedu još dva dvoboja, snage će odmjeriti Atalanta i Valencia te Tottenham i Leipzig.