sportske vijesti

Pregled sportskih događanja

TENIS /NOGOMET / MALI NOGOMET / KOŠARKA

Lučić-Baroni u drugom kolu WTA turnira u Rimu

Mirjana Lučić-Baroni plasirala se u drugo kolo WTA Premier turnira u Rimu. U prvom je kolu savladala Čehinju Lucie Šafarovu sa 7-5, 4-6, 6-3. Najbolja hrvatska tenisačica je do prvog seta došla velikim preokretom – nadoknadila je zaostatak od 1-5 osvojivši šest gemova. Dva izravna poena je osvojila reternom u 12. Igri s kojima je došla do set-lopte. Nakon ove serije došlo je do pada Čehinje koja je napravila dvostruku servis grešku. Lučić-Baroni je osvojila i sedmi gem te je povela 1-0 u drugom setu, ali je tada Šafarova osvojila tri gema zaredom. Hrvatska veteranka vratila je break za 3-3, no nije uspijela nadoknaditi još jedan izgubljeni gem pa je odlučivao treći set u kojem je odlučujući break Lučić-Baroni osvojila odličnim bekhendom. U 2. kolu Lučić-Baroni će igrati protiv bolje iz ogleda Amerikanke Christine McHale i Ruskinje Marije Šarapove, od koje je izgubila prošloga tjedna u Madridu.

EURO U-17

Europsko prvenstvo za nogometaše do 17 godina došlo je do same završnice. Ovoga tjedna igraju se polufinalne utakmice, a poznati su i polufinalni parovi. U utorak u prvom susretu igraju Turska i Engleska. Engleska je do polufinala došla nakon sve tri pobjede u skupini.  Utakmica počinje u 17:45 sati u Zaprešiću. Nešto kasnije će se u Varaždinu sastati Španjolska i Njemačka, a utakmica počinje u 20:30 sati. Engleska, Njemačka, Španjolska i Turska ujedno če biti četiri europska predstavnika na Svjetskom prvenstvu do 17 godina u Indiji ovoga listopada.  O petom europskom putniku odlučuje utakmica doigravanja u kojoj će snage odmjeriti reprezentacije Mađarske i Francuske. Susret počinje u 12 sati u Sesvetama.

Prva hrvatska malonogometna liga – polufinale doigravanja

U uzvratnom susretu četvrtfinala doigravanja, Futsal Dinamo slavio je protiv Squarea 3-1. Ovom je pobjedom Dinamo s dvije ukupne pobjede prošao u polufinale. Za Modre je dva puta zabijao Horvat te jednom Kanjuh, dok je za Square pogodak upisao Kuraja. U drugoj utakmici i Novo Vrijeme je upisalo još jednu pobjedu protiv Osijek Kelmea. Rezultat je bio 5-2. Za Novo Vrijeme zabijali su Musinov jednom te Kazazić i Eduardo po dva puta. Nacional čeka Novo Vrijeme Apfel u polufinalu lige, a utakmica se igra u petak od 20 sati. U drugom susretu će Futsal Dinamo igrati protiv Split Tommyja i to u nedjelju također od 20 sati.

NBA Playoff

U noći s petka na subotu odigrana je šesta utakmica polufinala istočne konferencije NBA lige. Washington Wizardsi slavili su protiv Boston Celticsa 92:91 tricom Johna Walla 4 sekunde prije kraja. Najbolji kod Wizardsa bio je Bradley Beal s 33, dok su Bradley i Thomas predvodili Boston s 27 poena. Sedma, odlučujuća utakmica na rasporedu je noćas u 2 sata po hrvatskom vremenu, a pobjednik će u finalu istoka igrati protiv Clevelanda.

Sinoć je odigran prvi susret finala zapadne konferencije. Golden State Warriorsi su u Oaklandu pobijedili San Antonio Spurse sa 113:111. Iako su vodili tijekom cijele utakmice, Spursi su nakon ozljede Leonarda ispustili pobjedu. Leonard je nezgodno doskočio na već ranije načeti lijevi gležanj nakon prekršaja Zaza Pachulia i time je utakmica za njega bila gotova. Warriorse su predvodili Curry s 40 i Durant s 34 poena, dok je kod Spursa najbolji bio Lamarcus Aldridge s 28 poena. Druga utakmica igrat će se također u Oaklandu u noći s utorka na srijedu, a plasman u veliki finale izborit će momčad koja prva ostvari četiri pobjede.

Piše: Ivona Mikulčić