Naslovna > Glazba > Radio Student – best of ’18
rs

Radio Student – best of ’18

Kao i svake godine, neki od glazbenih urednika Radio Studenta ispisali su i izselektirali, po njima, najbolje glazbene slastice iz 2018. godine. Uživajte!

 

ISPOD RADARA

1. The Liminanas – Shadow People (French pop/psych/garage)
2. Triptides – Visitors (60s/garage/psych)
3. The Strange – Echo Chamber (americana/garage/alter rock)
4. Detroit Groove Gang – Motor City Funk/Roll with Detroit (garage/blues/funk)
5. Parnepar – Kako, molim? (ex-Yu punk/new wave)

 

K64

10. Future Usses – The Existential Haunting
9. The Ocean – Phanerozoic I: Palaeozoic
8. Devil Master – Manifestations
7. IC3PEAK – CKA3KA
6. Deadbird – III: The Forest Withing The Tree
5. VOLA – Applause Of A Distant Crowd
4. Rolo Tomassi – Time Will Die and Love Will Bury It
3. Greyhaven – Empty Black
2. Funeral Mist – Hekatomb
1. Sleep – The Sciences

 

MIDNIGHT MADLIBS

Sarah Davachi – Gave In Rest

Mansur Brown – Shiroi
Far Corner – Risk
Nik Bärtsch’s Ronin – Awase
Hieroglyphic Being – The Language of Strings

Collocutor – Black Satin

Alfredo Thiermann & Tres Warren – Land In The Sky
Djerro – DJERREXXIONS
Oliver Coates – Shelley’s On Zenn-La (Rvng Intl)

Jason Kolàr – Modified Perspectives (Stroom)

K-LONE – WYCH002 – BB-8 / Barbarossa (Wych)

Pablo’s Eye – Spring Break (Stroom)

 

JEBOTON SHOW

1. Ljiljana Petrović – Duško, Duško
2. Muharem Serbezovski – Zašto su ti kose pobelele druže
3. Miloš Bojanić – Ja ti dođoh kao gost
4. Šaban Bajramović – Šuškar, Šuškar
5. Jelena Bročić – Zaljubi se u mene
6. Mahir Bureković – Mujahedin
7. Zoka Bosanac – Pištolj i Bosanac
8. Boban Zdravković – Lepa Žena
9. Marko Pantić Maki – Porodična priča
10. Silvana Armenulić – Šta će mi život

 

UŠESLUH (DAVID)

jpegmafia – veteran (dba)
the spook school – clould it be different? (slumberland/)
the beths – future me hates me
awakebutstillinbed – what people call low self esteem is really just seeing yourself the way that other people see you
peel dream magazine – modern meta physic

neon lies – II
low – double begative
mark pritchard – the four worlds
birdskulls – birdskulls ep
trust fund – bringing the back line

the body – i have fought against it, but i can’t any longer
alex zhang hungtai – divine weight
russell haswell – respondent
sauna youth – deaths
egyptology – sur les autres mondes

 

UŠESLUH (LOVRO)

casanovas in heat – twisted steel sex appeal
neon lies – album: ii
molchat doma – etazhi
arctic flowers – straight to the hunter
lie – hounds
the column – oracle
peach kelli pop – gentle leader
gee tee – gee tee

visitor – expat
the guests – popular music
the beths – future me hates me
night birds – roll credits
hank wood and the hammerheads – hank wood and the hammerheads
horror vacui – new wave of fear
negativ – projections

 

LUDWA

Bebe na Vole – Hate Is A Wonderful Thing
Them Moose Rush – Don’t Pick Your Noise
Stonebride – Animals on Display
Seven That Spells – Omega

Sleep – The Sciences

Daughters – The Reason They Hate Me
Ministry – AmeriKKKant
High On Fire – Electric Messiah
Windhand – Eternal Return
Voivod – The Wake
YOB – Our Raw Heart
Sumac – Love In Shadow
夢遊病者 – 一期一会
Between the Buried and Me – Automata II

 

 

> Z  V  U  Č  N  I     Z  I  D <

 

AKUUL

Trick or treatz – Lost Dogz (Lost Dogz)
MULTIKOLOR – Jota Karloza (Lump Records)
Vital Heat – James Shinra (Analogocal Force)

 

ALMA

8 regards oblique – Etienne Jaumet (Versatile)
Kamasi Washington – Heaven and Earth (Young Turks)
Drumphilia vol 1. – Andrea Benini (Cristalline)
Dionysius – Dead can dance (pias)
Wayan – Suba (Offen Music)
Instrumentalmusik von der MItte der Welt – Wolf Müller & Niklas Wandt (Growing Bin Records)
An angel fell – Idris Ackamoor & The Pyramids
Tomorrow comes the Harvest – Jeff Mills & Tony Allen (Decca)

 

DONAT RADAS

Christine and the Queens – Chris
Haru Nemuri – Haru to Shura
Julia Holter – Aviary
Laurel Halo – Raw Silk Uncut Wood
Lost Girls – Feeling
Luna – Zakoldovannye sny
Oneohtrix Point Never – Age Of
Rosalía – El Mal Querer
Svemirko – Tunguzija
U.S. Girls – In a Poem Unlimited

 

HRVOJE MAGIĆ

Nu Guinea ‎– Nuova Napoli (NG Records)
Martyn – Voids (Ostgut Ton)
Amen Dunes – Freedom (Sacred Bones Records)
Kikagaku Moyo – Masana Temples (Guruguru Brain)
Tony Allen & Jeff Mills – Tomorrow Comes The Harvest (Blue Note Lab )
Hailu Mergia – Lala Belu (Awesome Tapes From Africa)
Tenderlonious – The Shakedown (22a Music)
Against All Logic – 2012-2017 (Other People
Jimi Tenor ‎– Order Of Nothingness (Philophon)
(kompilacije i reizdanja)
Various Artists Uneven Paths: Deviant Pop From Europe 1980-1991 (Music from Memory)
Various Artists – JD Twitch Presents Kreaturen Der Nacht (Strut Records)
Hunee – Hunchin’ All Night (Rush Hour Recordings)
Takenoko – L’Amour Est Mon Arme (Emotional Rescue)
Various Artists Onda de Amor: Synthesized Brazilian Hits That Never Were 1984-94 (Soundway Records)
Various ‎– Napoli Segreta Volume 1 (NG Records)
Various – African Scream Contest 2 (Analog Africa)
Various – Club Meduse (Spacetalk Records ‎)
Gatto fritto – The Sound Of Love International (Love International Recordings)
Dur Dur of Somalia – Volume 1, Volume 2 & Previously Unreleased Tracks (Analog Africa)

 

KOVACHELLA

Mark Renner – Few Traces (RVNG Intl.)
Part Time – Spell #6 (Burger Records)
No Age – Snares Like a Haircut (Drag City)
Drinks – Hippo Lite (Drag City)
Jackson MacIntosh – My Dark Side (Sinderlyn)
Unknown Mortal Orchestra – Sex & Food (Jagjaguwar)
La Luz – Floating Features (Sub Pop)
Peel Dream Magazine – Modern Meta Physic (Slumberland Records)
Papercuts – Parallel Universe Blues (Slumberland Records)
Kurt Vile – Bottle It In (Matador)

 

LEO BERIŠIĆ

Veteran – JPEGMAFIA (Deathbomb Arc)
Noname – Room 25 (No/Name)
Con Todo El Mundo – Khruangbin (Night Time Stories)
Some Rap Songs – Earl Sweatshirt (Tan Cressida/Columbia)
Your Queen Is A Reptile – Sons Of Kemet (Verve Records)
Dirty Cpmputer – Janalle Monae (Bad Boy Records)
Daytona – Pusha T (GOOD Music)
Four Pieces for Mirai – James Ferraro (California Digital)
Age Of – Oneothrix Point Never (Warp)

 

SHDW KD
Jason Kolàr – Modified Perspectives (Stroom)
WINO-D – WINO-D (Wah Wah Wino)
Pablo’s Eye – Spring Break (Stroom)
John Gilbert Colman – Daedalus (Musique Plastique, reissue)
K-LONE – WYCH002 – BB-8 / Barbarossa (Wych)
Oliver Coates – Shelley’s On Zenn-La (Rvng Intl)
Ben Vince – Assimilation (Where To Now?)
Makaya McCraven – Universal Beings (International Anthem)
V/a – France Chébran, Vol. 2 : French Boogie, 1982 -1989 (Born Bad)
Pippin – Omla (self released)
Fumu – Sinuate (YOUTH)

 

VALENTINA SERTIĆ
State Champion – Send Flowers (Sophomore Lounge/Feeding Tube)
Daniel Romano – Finally Free (New West Records)
Father John Misty – God’s Favorite Customer (Sub Pop)
Hozier – Nina Cried Power EP (Columbia Records)
Jeff Tweedy – WARM (DBPM)
The Fernweh – The Fernweh (Skeleton Key)
The Tamed West – The Tamed West (samoizdat)
Camp Cope – How to Socialise & Make Friends (Run For Cover)
Alien Boy – Sleeping Lessons (Tiny Engines)
Straight Arrows – On Top! (Agitated Records)

 

NIOBE

Life After Death – Rabit (Halcyon Veil)
NTS Sessions 1-4 – Autechre (Warp)
Stadium – Eli Keszler (Shelter Press)
Terminal – Zuli (UIQ)
Spa 700 – 700 Bliss (Don Giovanni/Halcyon Veil)
Intra – Mark Fell (Boomkat Editions)
In A Rush And Mercurial – Chevel (Enklav)

Red Cotton EP – Shelley Parker (Hessle Audio)

Enclave – Nazar (Hyperdub)