Naslovna > Glazba > Radio Student – Best of 2016.
RS BEST2016

Radio Student – Best of 2016.

Stiglo je to doba godine kad cijeli svijet radi popise najboljeg iz godine na izmaku i sprema se na nove doze stresa u nadolazećoj. Tako je i glazbena sekcija Radio Studenta pobacala najbolje albume 2016. godine po uredništvima pojedinih emisija.

 

Osim što možete pročitati tko je odabrao što, isto ćete moći i poslušati na Staru godinu 31.12.2016. sa startom od podneva samo na 100.5FM ili preko streama (naslovna stranica s lijeve strane).

 

VALNA DULJINA

(Bojan Bojkov)

Emma Ruth Rundle – Marked For Death (Sargent House)
Cass McCombs – Mangy Love (Anti Records)
Psychic Ills – Inner Journey Out (Sacred Bones Records)
The Skiffle Players – Skifflin’ (Spiritual Pajamas)
Kevin Morby – Singing Saw (Dead Oceans)
Angel Olsen – My Woman (Jagjaguwar)
Horse Jumper Of Love – Horse Jumper Of Love (Disposable America)
Adam Torres – Pearls To Swine (Fat Possum Records)
Polica – United Crushers (Mom + Pop)
The Men – Devil Music (We Are The Men Records)

 

3600 SEKUNDI
(Andrija Orešković, Marko Rančić, Dobroljub Paraga)

Kreško i Kisele Kiše – U potrazi za bijelim zecom (Fat Brek)
David Bowie – Blackstar (Columbia Records )
Biciklić – Haздробљен (DIY)
Čudnoređe- Dno Je Sve Rjeđe (DIY)
Abergaz – Proboj Biti Postojanja (Slušaj najglasnije)
RAZNI IZVOĐAČI: Za tebe – Tribute to KUD Idijoti (Nocturne Media)
.upset – Dark Times (Geenger Records)
Mašinko- Godina majmuna (Dirty Old Label)
Nick Cave & The Bad Seeds – Skeleton Tree (Bad Seed Ltd.)
Srbi – Raj (DIY)

 

ISPOD RADARA
(Andrea Kovač, Marin Tomić)

Thee Oh Sees – A Weird Exit (Castle Face)
Danny and the Darleans – Bug Out (In The Red Recordings)
The Upsessions – 10th Anniversary EP (Grover Records)
Uranium club – All Of Them Naturals (Static Shock Records)
Liquids – Hot Liqs (Drunken Sailor Records.)
M.O.R.T. – Tužna kocka (Croatia Records)
Repetitor – Gde ćeš (Moonlee Records)
Thee melomen – Chinatown (DIY)
Celetoids – Pupal Stage (Doomtown records)
Eke buba – Rat Bite (Doomtown records)

 

JEBOTON SHOW

(Karlo Lugarić, Lucian Mirdita)

Porto Morto – Porto Morto (DIY, 2016.)
Kompost 3 – Epigenesis (Laub Records, 2013.)
Ajs Nigrutin – Akupunktura Govneta (DIY, 2015.)
Radiohead – A Moon Shaped Pool (XL Recordings, 2016.)
The Allman Brothers Band – At Filmore East (Capricorn Records, 1971.)
Frank Zappa – Hot Rats (Bizzare Records, 1969.)
Miles Davis – In a Silent Way (Columbia, 1969.)
The Band – The Last Waltz (Warner Bros., 1978.)
Ian Carr with Nucleus – Labyrinth (Vertigo, 1973.)
Dr. John – Babylon (Gold Star Studios, 1969.)

 

KOMODORE 64

(Leon Cvrtila)

Cough – Still They Pray (Relapse Records)
Cult of Luna & Julie Christmas – Mariner (Indie Recordings)
Every Time I Die – Low Teens (Epitaph Recods)
Gozu – Revival (Ripple Music)
Hexvessel – When We Are Death (Century Media)
Inter Arma – Paradise Gallows (Relapse Records)
Moon Tooth – Chromaparagon (DIY)
Oak Pantheon – In Pieces (DIY)
Oathbreaker – Rheia (Deathwish Inc)
Sumac – What One Becomes (Thrill Jockey Records)

 

LUDWINE KRONIKE
(Matija Trupinović)

Conan – Revengeance (Napalm Records)
Spiritual Beggars – Sunrise to Sundown (Century Media Records)
Kvelertak- Nattesferd (Roadrunner Records)
Martyrdöd – List (Southern Lord)
16 – Lifespan of a Moth (Relapse Records)
Norma Jean – Polar Similar (Solid State Records)
Oathbreaker – Rheia (Deathwish Inc.)
Candiria – While They Were Sleeping (Metal Blade Records)
Whores – Gold (eOne)
Metallica – Hardwired… to Self-Destruct (Blackened)

 

MIXTAPE SESSIONS
(Matej Radnić, Matija Baričak, Alexandar Stankov, Marko Rajčević, Matija Feketija)

Dalek – Asphalt For Eden (Deadverse Recordings)
Childish Gambino – Awaken, My Love!(Glassnote Records)
A Tribe Called Quest- We Got It from Here… Thank You 4 Your Service (Epic, SME)
Westide Gunn – FLYGOD (Griselda Records)
Elaquent – Worst Case Scenario (Urbnet)
Sadevillian – selftitled (Independent)
Mr. Lif – Don’t Look Down ( Mello Music Group)
Snowgoons – Goon Bap (Goon MuSick)
Beneficience – Basement Chemistry (Ill Adrenaline Records)
Black Milk & Nat Turner – The Rebellion Sessions (Computer Ugly)

 

RAVNO DO SNA
(Zoran Stajčić, Jelena Svilar)
Repetitor – Gde ćeš (Moonlee Records)
Sara Renar – Tišina (Aquarius Records)
Valentino Bošković – Marsovska listina (Nimavode)
Klinika Denisa Kataneca – Nikta Zorja (DIY)
NLV – NLV (DIY)
Elemental – Tijelo (Uo Elemental)
Mašinko – Majmun godine (Moonlee Records/Dirty Old Label/Dostava zvuka)
Greaseballs – Greaseballs (Dancing Bear)
Škrtice – Škrtice (Lampshade Media)
Amira Medunjanin – Damar (Aquarius Records)

 

ZION RADIO
(Leona Silev, Mislav Burić, Teo Derezić, Ivo Balen)

The Frightnrs – Nothing More To Say (Daptone Rec.)
John Browns Body – Fireflies (Easy Star Rec.)
Runkus – Move In (Oneness Rec.)
Mr. Vegas – This Is Dancehall – (MV Music)
Ward 21 – Power Surge EP (Germaica Digital)
Alborosie – Freedom And Fyah (Greensleaves Rec.)
Diamusk – Wadada (Fjord Sound Rec.)
The Ufoslavians – Legal Aliens (Positive Reality Rec.)
Kali Fat Dub – Ringišpil iz Haada Remix Side (Positive Reality Rec.)
Filip Motovunski – Ten Years Making Beats (PDV Rec.)

 

UŠESLUH
(David Stanić i Lovro Barbaroša)
Belgrado – Obraz (La Vida Es Un Mus)
GFOTY – Call Him a Doctor (PC Music)
Gobby – Cashier (self-released)
Kvelertak – Nattesferd (Roadrunner Records)
Modern Baseball – Holy Ghost (Run for Cover Records)
Neon Lies – Neon Lies (Cosmic Brood Records)
Prince Rama – Xtreme Now (Carpark Records)
Underpass – Red Reflection (No Sun Recordings)
Violent Magic Orchestra – Catastrophic Anonymous (Throatruiner Records)
Wreck and Reference – Indifferent Rivers Romance End (The Flenser)

 

ZVUČNI ZID
(Dora Plantarić, Donat Radas, Lino Pečur, Alma Dielacher, Sven Vranko, Monika Marušić, Matej Radnić, Hrvoje Magić)

Kaytranada – 99.9% – (XL Recordings)
Jenny Hval – Blood Bitch – (Sacred Bones Records)
The Avalanches – Wildflower – (Astralwerks)
Invisibl Skratch Piklz – 13th Floor – (Alpha Pup Records)
Whitney – Light Upon the Lake – (Secretly Canadian)
Radiohead: A Moon Shaped Pool – ( XL Recordings)
Jay Daniel – Broken Knowz (Ninja Tune)
Esperanza Spalding – Emily’s D+Evolution (Concord Records)
Mark Ernestus Ndagga Rhythm Force – Yermande (Ndagga)
Kornel Kovacs – The Bells (Studio Barnhus)