Naslovna > Slider Homepage > Rezultati ABA lige
aba

Rezultati ABA lige

U susretu 18. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je u Ljubljani izgubila od Olimpije 64:65 upisavši peti poraz, dok je slovenski sastav ostvario šestu pobjedu.

Unatoč lošem prvom poluvremenu, Cedevita je u nastavku susreta okrenula rezultat i stigla korak do pobjede. Nažalost, presudila su dva promašena slobodna bacanja tri sekunde prije kraja utakmice pri vodstvu 64:63. Krušlin je promašio oba slobodna, Stipanović napravio faul u borbi za skok, a Morgan realizirao oba slobodna za veliku pobjedu Olimpije.

Cibona je također ostvarila još jedan poraz, ovaj put protiv FMPa i to nakon produžetaka. Iako su Cibosi imali 11 poena prednosti u zadnjoj četvrtini te 5 razlike u produžetku, FMP je polaganjem Pota u zadnjim sekundama utakmice stigao do tijesne pobjede.

U Crnogorskom derbiju, petoplasirani Mornar došao je na korak do playoffa pobjedivši vodeću momčad lige Budućnost, rezultatom 87:81. Budućnost je i dalje prva na tablici, ali hoće li tako ostati odlučit će sutrašnji derbi kola između Partizana i Crvene Zvezde. Valja napomenuti da će večeras na parketu biti i Zadar u gostima protiv Igokee, a utakmica je na rasporedu od 18 sati.